Dodaj nowy wpis
Mój kręgosłup jak nowy!!! 2019-07-19 14:58
slawek
Bardzo polecam rehabilitantów Natalie i Pawła bo robią cuda masażami ..ulga już ok tygodniu.poza tym polecam pierogi u Pani Wioli i Partycji .podziękowania dla Pani kucharki za wegetariańskie dania .wszystko pyszne .dziękuję wszystkim za profesjonalizm i przyjacielskie podejście ... Wracamy!!!

Witam Serdecznie 2017-10-09 21:21
Jan Głód
Dziękuję za miły pobyt od 18 08 do 1 09 Waszym Uzdrowisku Jestem bardzo zadowolony Personel bardzo miły i uprzejmy Dziękuję Panią Pielęgniarka dziękuję Panią salowym Dziękuję za wspaniale posiłki smaczne i urozmaicone Okolica piękna bylem zauroczony cicho spokojnie można wypocząć Serdecznie dziękuję i polecam się na przyszłość Serdecznie dziękuję Pozdrawiam
Jeden mankament Rotunda świeci pustkami brak organizacji to po a nawiasem
Jeszcze raz dziękuję dziękuję i dziękować n ie przestane dopóki następnego turnusu nie dostane Pozdrawiam DZIĘKUJĘ

Witam Serdecznie 2017-10-01 00:30
Jan Głód
Dziękuję za miły pobyt od 18 08 do 1 09 Waszym Uzdrowisku Jestem bardzo zadowolony Personel bardzo miły i uprzejmy Dziękuję Panią Pielęgniarka dziękuję Panią salowym Dziękuję za wspaniale posiłki smaczne i urozmaicone Okolica piękna bylem zauroczony cicho spokojnie można wypocząć Serdecznie dziękuję i polecam się na przyszłość Serdecznie dziękuję Pozdrawiam
Jeden mankament Rotunda świeci pustkami brak organizacji to po a nawiasem
Jeszcze raz dziękuję dziękuję i dziękować n ie przestane dopóki następnego turnusu nie dostane Pozdrawiam DZIĘKUJĘ

Podziękowanie 2017-03-28 20:30
Paweł i Ewa z Szamotuł
Byłem z żoną od 18.02.2017 do 10.03.2017
Obsługa - super
Jedzenie - ekstra super !!!!!!!!!!
Jedyny minus to pogoda ale nie mamy na to wpływu.
Jeśli masz samochód to w pobliżu masa cerkwi i pięknych widoków do zwiedzania.
Ogólnie gorąco polecam

Pochwała Sanatorium w Wapiennem 2016-06-02 11:59
Władysław
Łemkowszczyzna zaludniana
turystami się bogaci
włóczą się po niej od rana
też kuracjusze pstrokaci

Lśni listowia srebrna zieleń
rzuca pląsające cętki
ileż wokół piękna wcieleń
przybywa do życia chętki

Cicha wioska w niej siarkowe
zdroje sączą zdrową wodę
snują się wonie jajowe
z wanien na współczesną modłę

Jedno z najmniejszych uzdrowisk
najmłodsze najcichsze sielskie
działa wśród leśnych środowisk
reperując zdrowia kiepskie

Borowina i masarze
terapie różne ćwiczenia
zgodnie idą z dietą w parze
taka kuracja odmienia

kulejącą mą posturę
obdarza sprawnością kończyn
innym przywraca figurę
warto dociec tego przyczyn

Personel fachowo działa
roztropnie zapewnia pieczę
dla dobra ducha i ciała
wiem bo tutaj wszak się leczę

Porządek i czystość wokół
ujawnia o to starania
abym był w Wapiennym wesół
mając wciąż miłe doznania

Panegirykiem dziękuję
za pobyt sanatoryjny
Wiem już jak zdrowie smakuje
zanim przyjdzie millenijny ¹

¹ Objawienie 20 rozdział

Wapienne, dnia 02.06.2016 r.

http://www.poezja.org/poeci/96083/makarios_

wakacje 2015 2015-08-11 14:27
Małota Wiesława i Marek Pilewski
Bylismy z mężem na tygodniowym turnusie i jestesmy bardzo zadowoleni,osrodek jest bardzo zadbany dosłownie wszystko, zabiegi robią profesjonalnie,jedzenie bardzo dobre i duże ilosci, czystosc na całym osrodku i w pokojach,a panie na recepcji do dyspozycji o każdej porze.Odpoczelismy od miejskiego hałasu bo tam spokój i dużo zieleni zachęcam do odwiedzenia tego uzdrowiska bo warto - i nie drogo.

Powrócisz tu... 2015-06-25 10:44
Anna Kłonowska
I powróciłam do Wapiennego by przez dwa tygodnie poczuć się jak w raju.
Dziękuję całemu Personelowi, który pracuje tak by umilić kuracjuszom pobyt, by każdy był zadowolony.
Dziękuję Pani Irence za ciepły i magiczny Wieczór Poezji, za piękne łemkowskie dumki. Z wielką słodyczą wspominam pyszne kremówki.
Pozdrawiam Was Kochani i do zobaczenia.

Turnus zimowy 2015-02-23 18:48
Jan.B.
Byłem od 04.02.15 do 17.02.15.i bardzo mi się podobało,aura zimowa jazda na nartach i personel super.

Podziękowania 2014-04-03 09:23
Anna Kłonowska
Byłam, widziałam, podziwiałam i zachwycona powracam myślami do pięknych dni spędzonych w tym gościnnym, przytulnym sanatorium.
Pojechałam tam z własnej, nieprzymuszonej woli(prywatnie od 18.01-1.02.2014r.) i nie żałuję! Chociaż pora roku nie sprzyjała licznym wędrówkom i zwiedzaniu tego pięknego jeszcze dziewiczego zakątka Polski, to pobyt pod każdym względem był bardzo udany, miedzy innymi dzięki trosce i życzliwości osób tam pracujących.
Zabiegi doskonałe(kąpiele siarczkowe, "prawdziwa" borowina)a po nich parę schodków wyżej możliwość odpoczynku we "własnym" komfortowym pokoju. Wszystko spokojnie, relaksacyjnie, bez pośpiechu i czekania.
Recepcja to wizytówka każdego ośrodka.W tym sanatorium to wzór dla innych.Zarówno Pani jak i Pan Paweł byli bardzo życzliwi,pomocni udzielający praktycznych i profesjonalnych informacji.
Jedzenie wyśmienite. W żadnym sanatorium nie spotkałam tak znakomitej, domowej i urozmaiconej kuchni a to wszystko udekorowane kulturą, sercem i taktem Pań tam pracujących i podających nam posiłki. Każdy z nas odczuł, co znaczy powiedzenie: "Przez żołądek do serca".
Szczerze polecam to miejsce na odpoczynek i rehabilitację bo i dla duszy i dla ciała raj! Zaznaczam, że nie jest to wielki kurort, lecz malutkie gniazdeczko dla osób, które pragną podreperować swoje zdrowie, odetchnąć od zgiełku miasta i poczuć piękną, prawdziwą, polską przyrodę.
Zgodnie z zapowiedzią i zaproszeniem na pewno do Wapiennego powrócę.
Zgadzam się z poprzednim wpisem Pani Basi.
Serdecznie dziękuję Wszystkim, których spotkałam w Wapiennem (Personelowi Sanatorium, Mieszkańcom i Kuracjuszom) za bardzo korzystny dla zdrowia i miły pobyt.

podziękowanie 2014-02-18 17:34
Wolna Barbara

2014.02.17

Pragnę gorąco podziękować za wszystko dobro jakie otrzymałam od Państwa podczas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym w dniach od 18.01.2014do 8.02.2014r.z NFZ.W tym słowie dobro zawarta jest Wasza miłość i oddanie dla pacjentów,którą odczuwało się w codziennych spotkaniach na zabiegach i nie tylko,słowa pochwały należą się również dla zespołu gastronomicznego który dbał o nasze ciało w zakresie pysznych posiłków ,podziękowania dla Pani dbającej o czystość ,konserwatorów i innych osób dbających o porządek na terenie uzdrowiska choćby odśnieżanie.Punktem numer jeden i osobą z którą się spotyka kuracjusz jest Pan Paweł to jego ciepły i pogodny wizerunek sprawia że odnosi się wrażenie iż trafiło się w dobre miejsce i tak było -dzięki P.Pawle.Okolica piękna i polecam wszystkim kochającym naturę,ciszę ,piesze wycieczki.

Dzięki

Turnus rehabilitacyjny 2013-07-28 07:52
Wojtek
Gorąco polecam ten ośrodek.Szczególnie polecam osobom lubiącym spokój i ciszę.Powietrze idealnie czyste.Obśługa cudowna,jedzenie znakomite i w dużych ilosciach.Zabiegi bardzo dobre,pokoje duże,czyste.Pani Agnieszka i pan Piotr są do dyspozycji cały czas,odpowiedzą na każde pytanie,pomogą w każdej sytuacji.Jedna wada to ratownicy na basenach.Są to młodzi ludzie którzy większosc czasu spędzają na zabawach między soba niz dozorowaniu kąpiących się. Ale to tak na marginesie.Jeszcze raz gorąco polecam i pozdrawiam cały personel uzdrowiska.

:) 2012-09-25 00:21
Alicja
Podziękowania

POZDROWIENIA 2009-11-27 22:41
Zauroczona
Witam i pozdrawiam wszystkich, którzy tu byli i tych, co szukają takich miejsc, gdzie Bóg mówi do człowieka. Warto tu spędzić trochę czasu i posłuchać Jego głosu i dać wytchnienie swemu ciału.